• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Teie autole sobiva Bosch klaasipuhastaja leidmisel on abiks Boschi kataloog.

Bosch'i otsing   
Valige rippmenüüst auto väljalaskeaasta, auto tootja, mudel ja viimasest rippmenüüst valige Wiper Blades - seejärel pakutakse teie autole sobilikke klaasipuhastajaid. Sisestades "Part number" all oleva numbri meie otsingunurka - leiate teile sobiva klaasipuhastaja ka meie e-poest (juhul, kui antud toode meie sortimendis on)

Teie autole sobiva Champion klaasipuhastaja leidmisel leiate abi siit.
Või siis saate infot ka Champion'i kataloogist.
Valige rippmenüüst auto tootja, mudel, väljalaskeaasta - seejärel pakutakse teie autole sobilikke klaasipuhastajaid. Sisestades pakutud klaasipuhastajate mudeli nime (numbri ja tähtede kombinatsioon) meie otsingunurka - leiate teile sobiva klaasipuhastaja ka meie e-poest (juhul, kui antud toode meie sortimendis on)

Leides endale sobiliku klaasipuhastaja, vormistage ost ja kaup saabub teile paari päeva jooksul.

 

 

 

Millised on eri tüüpi klaasipuhastite plussid ja miinused ning kuidas valida

Raamiga klaasipuhastid
Traditsioonilised raamiga klaasipuhastid on kõige traditsioonilisem kaup. Mõnele autole sobivadki just need kõige paremini – raamiga klaasipuhastite puhul on kõige kindlam, et need auto klaasile korralikult täies ulatuses toetuvad.
Spoileriga klaasipuhastid
Klaasipuhasti raamile on kinnitatud tuulespoiler, mille ülesandeks on puhastit tugevamalt vastu klaasi suruda. Eelistada tasub neid siis, kui enam sõidetakse maanteel – linnakiirustel spoileri mõju ei avaldu – ning tavalised klaasipuhastid ei tööta piisavalt hästi. Kui autol on juba tehasest paigaldatud spoileriga klaasipuhastid, tasub asenduseks võtta samuti just need. 
Raamiga talvised klaasipuhastid
Nn talvistel klaasipuhastitel on raam peidetud kummist koti sisse, mis ei lase jääl ja lumel raami vahele tungida ning seal ära külmuda. Nii toimib see külmal ajal ilma juhi sekkumiseta tavalisest klaasipuhastist märksa paremini. Ka on nende n-ö töötava osa kumm veidi elastsemast materjalist. 
Raamita klaasipuhastid
Praegu tuleb tehasest juba neli autot viiest metallist raamita klaasipuhastitega. 
Suurema kumerusega esiklaasi puhul on oht, et raamita klaasipuhasti jääb otstest osaliselt õhku ning nii väheneb puhastatav ala.
Liigendite vähesuse tõttu on raamita klaasipuhastid soovituslikud talvel – kinnikülmuvaid ja jäätuvaid detaile on lihtsalt vähem kui raamiga klaasipuhastil. Ettevaatlik peab olema aga neid vastu klaasi puhtaks kloppides – konstruktsioon on õrnem ja võib puruneda.
Klaasipuhastite vahetuskummid
Vahetuskummide hinnad on vaid mõnekümne krooni ringis, nii pakuvad nad soodsaimat võimalust klaasipuhastid taas toimima saada. Nende mahavõtmine-pealepanek on samuti lihtne. Ajapikku väsivad aga ka klaasipuhastite raamid – hakkavad loksuma, häält tegema ega puhasta isegi uute kummidega enam korralikult. Seetõttu õigustab eraldi kummide asendamine end pigem erandjuhtudel. Raamita klaasipuhastitel kumme vahetada ei saa.
Mudelipõhised erilahendused
Mitu autot on tehasest välja tulnud vaid neile omaste klaasipuhastitega Mõnel on unikaalsed kinnitused, teisel spetsiaalse kujuga raam. Osta tasub klaasipuhasteid mudelipõhiselt.
Kuidas klaasipuhasti eluiga pikendada?
Klaasipesuvedelikku lisades võiks sellega ühtlasi puhastada „kojameeste” kumme, kasutada võib spetsiaalseid selle tarbeks loodud lappe. Samuti tuleks korra paari nädala tagant põhjalikult puhtaks küürida esiklaas. Talviti ei tohi klaasile kinnikülmunud puhasteid jõuga lahti rebida või veelgi hullem – klaasipuhasteid autost tööle lülitada. Nii ei lõhuta mitte ainult külmaga niigi hapraks muutunud kummi, vaid võidakse ära murda ka plastist kinnitused, kõveraks väänata auto klaasipuhastite hoovastik või läbi kärsatada mootori. 

 

Bosch klaasipuhastajate paigaldusjuhendit saate vaadata siit